Rybki - czy to trudne hobby?

Akwaria wypełnione kolorowymi rybkami o różnych kształtach robią niesamowite wrażenie. Marzysz o takim widoku we własnym mieszkaniu? Sprawdź, czy hodowla rybek to trudna do realizacji pasja wymagająca specjalistycznej wiedzy.
Akwarystyka brzmi profesjonalnie, co może być mylące dla osób, które marzą o domowym akwarium, jednak nie miały dotąd żadnego doświadczenia z rybkami. Czy tego typu hobby jest zarezerwowane tylko dla nielicznych? Nic podobnego! Wszystko uzależnione jest jednak od tego, na jaki gatunek ryb się zdecydujemy. W sklepach zoologicznych jest szereg opcji wyboru. Jeśli jesteś początkującym akwarystą, postaw na gatunek, który jest silny, a równocześnie niezbyt wymagający w pielęgnacji.

Akwarium wybrane, czas na rybki. Jeśli nie jesteś pewien, czy sobie poradzisz, wybierz gatunek, którego hodowla jest stosunkowo prosta. Tego typu rybkami są np. gupiki - jeden z najbardziej popularnych rodzajów słodkowodnych rybek akwariowych. Są one wyjątkowo odporne, dzięki czemu bez problemu przetrwają początkowe potknięcia hodowcy - pasjonata. Dodatkowo nie wymagają specjalistycznego wyposażenia akwarium - nie potrzebują specjalnego podłoża i prądów wody, wystarczy im odpowiednia ilość roślinności, w której będą mogły się chować, spać, a młode okazy wzmacniać się, skubiąc gałązki. Ważne, aby rośliny były ulokowane na całej wysokości akwarium - gupiki lubią spędzać czas na różnych wysokościach. Warto też wyposażyć akwarium w domki dla rybek, w których gupiki będą mogły odpoczywać. To stosunkowo ruchliwe rybki, które, ze względu na szybką przemianę materii, powinny jeść często, przyswajając niewielkie porcje oraz mieć możliwość swobodnego poruszania się - akwarium dla gupików powinno mieć minimum 60 cm długości.
Jeśli chcesz spróbować swoich sił w akwarystyce, zdecyduj się na domową hodowlę gupików. Rybki te mogą przeżyć w niewoli do 5 lat. Warto wiedzieć, że w naturalnych warunkach, przedstawiciele tego gatunku żyją maksymalnie 2 lata.
Autor:

Aktualności

[the-post-grid id="363" title="rypki"]