Gupiki - rybki idealne do domowego akwarium

Szukasz hobby, które będzie idealne dla domowników w każdym wieku? Akwarystyka to dobre rozwiązanie.
Domowa hodowla rybek cieszy się sporą popularnością. Poza tym, że rybki i akwaria upiększają swoją różnorodnością wnętrza mieszkań, hodowanie rybek pozwala się wyciszyć i przybliżyć do natury. Twoje dziecko marzy o zwierzaku? Zanim zdecydujesz się na psa, czy kota, weź pod uwagę rybki, które są mniej wymagające, a dodatkowo pozwolą nauczyć się maluchowi odpowiedzialności i odpowiedniego dbania o zwierzęta. Jakie rybki wybrać na początek? Najlepszą opcją będą gatunki, które nie są zbyt wymagające - dzięki temu nawet osoby, które wcześniej nie miały żadnego doświadczenia z akwarystyką, będą umiały zapewnić im odpowiednią opiekę.

Pomarańczowy gupik w rafie kolarowej
Gupiki to rybki, które zazwyczaj są polecane początkującym akwarystom. Gatunek ten, zwany również pawim oczkiem, jest wyjątkowo odporny, dzięki czemu bez trudu przetrwa pierwsze potknięcia hodowcy. Dodatkowo zwłaszcza samce, są wyjątkowo atrakcyjne wizualnie - w zależności od rodzaju, gupiki charakteryzują się wielobarwnością, zwłaszcza na płetwach. Gupiki są stosunkowo ruchliwymi rybkami słodkowodnymi, które lubią roślinność w dużych ilościach oraz domki dla rybek, w których znajdą schronienie i spokojnie będą odpoczywać. Również kwestia pokarmu nie stanowi problemu - te rybki akwariowe jedzą praktycznie wszystko - tradycyjny pokarm w formie płatków w pełni zaspokoi ich potrzeby. Ważne jednak, aby karmić gupiki często i małymi porcjami - rybki mają szybką przemianę materii, już po 45 minutach są w stanie w pełni strawić przyswojony pokarm. Stając przed zakupem gupików, zwróć szczególną uwagę na stan ich płetw - jeśli są poszarpane, gupiki najprawdopodobniej były nieprawidłowo pielęgnowane i żywione w sklepie zoologicznym lub są chore.
Akwarystyka ma sporo zalet. Jeśli chcesz nauczyć dziecko dbania o zwierzęta lub sam poszukujesz relaksującego hobby, wyposaż się w akwarium i gupiki lub inne niezbyt wymagające i proste w pielęgnacji rybki.

Autor:

Aktualności

[the-post-grid id="363" title="rypki"]