Gupiki - charakterystyka

Akwarystyka to jedno z najbardziej popularnych rodzajów hobby, które wycisza i uczy obcowania z naturą. Zastanawiasz się, jakie rybki do akwarium wybrać? Jeśli nie masz żadnego doświadczenia z rybkami, wybierz gupiki.
Gupiki znane również jako pawie oczko to jeden z najbardziej popularnych gatunków akwariowych. Rybki te są słodkowodne, a dzięki temu, że nie są zbyt wymagające, zaskarbiły sobie rzeszę fanów wśród początkujących akwarystów. Dodatkowym atutem jest bez wątpienia to, że gupiki prezentują się wyjątkowo kolorowo, przez co cieszą oko hodowców - amatorów.

Gupik z kolorowym ogonem

Gupiki to rybki wyjątkowo ruchliwe i odporne - jeśli obawiasz się, że na początku przygody z akwarystyką popełnisz błędy, nie martw się, ten gatunek Ci to wybaczy. Wysoka odporność na drobne błędy hodowlane sprawiła, że gupiki można spotkać w prawie każdym akwarium początkującego hobbysty. Jak dbać o tego typu rybki? Przede wszystkim akwarium powinno być wyposażone w bujną roślinność, która stabilizuje biocenozę wodną, młodym rybom dostarcza pokarmu i jest idealnym schronieniem. Aby zapewnić komfort rybkom, zwłaszcza jeśli w akwarium znajdują się też inne gatunki, warto wyposażyć szklane lokum w domki dla rybek. Gupiki nie potrzebują specjalnego podłoża. Ze względu na dużą ruchliwość, rybki powinny mieć do dyspozycji akwarium o minimalnej długości 60 cm. Nie zapomnij o jedzeniu - z reguły gupiki nie są wybredne, jednak najchętniej zjadają insekty latające. Można wybrać klasyczny pokarm w płatkach, jednak należy pamiętać, że w kontakcie z wodą szybko wytrącają się z niego minerały - karmiąc gupiki syp tyle jedzenia, aby rybki były w stanie je zjeść w ciągu maksymalnie 5 minut - w innym wypadku pokarm straci swoje wartości odżywcze.
Hodowla rybek akwariowych, szczególnie gupików wbrew pozorom nie jest skomplikowana. Decydując się na zakup rybek oraz domku dla rybek, skonsultuj się z kompetentnym hodowcą lub sprzedawcą w renomowanym sklepie zoologicznym - dzięki temu zyskasz gwarancję, że odpowiednio zajmiesz się swoimi przyszłymi pupilami.
Autor:

Aktualności

[the-post-grid id="363" title="rypki"]