Rybki akwariowe - jakie wybrać?

Akwarystyka ma szerokie grono zwolenników - nie tylko wśród profesjonalistów. Ogromną zaletą hodowli ryb jest możliwość oddawania się pasji nawet przez osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z pielęgnacją ryb akwariowych.
Jeśli jesteś początkującym akwarystom, pamiętaj, aby mierzyć siły na zamiary - wyposażając pierwsze akwarium, nie decyduj się na wymagające gatunki. Postaw na rybki, które są wytrzymałe, a ich pielęgnacja nie jest skomplikowana. Gatunkiem wartym uwagi są gupiki zwane też pawim oczkiem. Tego typu rybki w warunkach akwariowych mogą przeżyć do 5 lat, gdzie w warunkach naturalnych żyją zaledwie 2 lata. Gupiki są stosunkowo małe - samce osiągają długość od 3 do 5 cm, samice są zazwyczaj nieco dłuższe. Cechą charakterystyczną gupików jest to, że samice mają szaro - oliwkową skórę, a samce barwne płetwy i wydłużone ogony o różnych kształtach, w zależności od podgatunku. Można wyróżnić rodzaje gupików takie jak: wachlarz, triangel, welon, proporczyk, dwumiecz, górny miecz, dolny miecz, lira, łopatka, płomyk, rakietka i igiełka.

Rybki w akwarium
Wyposażając akwarium, należy dostosować jego elementy i warunki w nim panujące do gatunku ryb, jaki mamy zamiar hodować. Gupiki nie są zbyt wymagające - nie potrzebują podłoża, a jedynie roślin na całej wysokości akwarium. Dobrym rozwiązaniem są też domki dla rybek - gupiki to wyjątkowo ruchliwe rybki, które czasami lubią alienację. Domki dla rybek będą dla nich świetną przystanią, schronieniem i miejscem do odpoczynku. Jeśli w akwarium będzie sporo rybek, wyposaż je w duży model z kilkoma wyjściami lub kilka osobnych domków.
Akwarystyka to idealne zajęcia dla osób, które chcą się wyciszyć i zrelaksować oraz poobcować z naturą. Decydując się na hodowanie gupików, zyskasz nie tylko atrakcyjne wizualnie rybki, ale i możliwość wprawienia się w nowe hobby, bez obaw, że Twoja niewiedza, czy brak wprawy w pielęgnacji będzie negatywnie rzutował na kondycję rybek.
Autor:

Aktualności

[the-post-grid id="363" title="rypki"]